Elif YURTSEVER – Yaşar Üniversitesi

Elif YURTSEVER

DSC_0357Merhaba, ben Elif Yurtsever. Yaşar Üniversitesi’nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunuyum. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı okumak benim en büyük hayalimdi ve bu hayalim Yaşar Üniversitesi sayesinde gerçekleşti. Yaşar Üniversitesi’nin ‘bilim,birlik,başarı’ sloganı altında öğrenci olmaktan çok mutluyum.

Yaşar Üniversitesi’nin gittikçe artan kalitesini, sürekli yenilik arayışı içinde olmasını, biz dinamik gençlere dinamikliği ile kucak açıyor olmasını üniversiteye adım attığım ilk andan itibaren hissediyor olmam mükemmel bir duygu…  Evimden daha çok Yaşar Üniversitesi’nde zaman geçirmekteyim ve Selçuk Yaşar Kampüsü bu durumu önemseyerek, kampüste kendinizi yalnız hissetmeyeceğiniz bir çevre tasarlamış. Su, çim ve taş üçlüsünün uyumu ile yakaladığı bu sıcacık kampüste İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum.

Yaşar Üniversitesi’nin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde birbirinden değerli ve alanında uzman hocaları ile tasarım yapmanın zorlu yollarında ilerlemek oldukça keyifli… Çünkü sahip oldukları bilgiler ve yolumuza tuttuğu ışıklar ile zirvedeki tasarıma günbegün yaklaşıyoruz. Bölüme başladığımdan bu yana çevreye, iç mekânlara, binalara daha farklı gözler ile bakmaya başladım. Sizlere ‘bir binayı okuyabilir misiniz?’ diye sorsam, cevabınız  ‘imkânsız!’  olacaktır ya da bu soru anlamsız gelecektir fakat imkânsız değildir. Bu bölümde okumanın en keyifli yanıdır bir binayı ya da bir tasarımı okumak, anlamak, yorumlamak, ince detaylardan eski dönemlere zaman yolculuğu yapmak…

İyi bir tasarımcı olabilmemiz için alanında uzman, birikimli, tecrübeli hocalarımızın bize sunduğu imkânlar dışında Yaşar Üniversitesi’nin bizlere sağladığı büyük stüdyolarda, ayarlanabilir masalarda ve bilgisayar çizimlerimizi alabilmemiz için kampüsümüzde bulunan baskı makinaları ile öğrencilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Yaşar Üniversitesi’nde eğitim görüyor olmanın gururunu yaşıyorum.