NİLAY ALTINAY – Yaşar Üniversitesi

NİLAY ALTINAY

Merhaba ben Nilay Altınay, Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı konusunda geniş vizyonlu, farklı bakış açılarına sahip akademik eğitmen kadrosundan aldığım eğitim sonunda; bu bölümden donanımlı bir şekilde mezun olduğumu düşünmekteyim.

İç mimarlık ve Çevre Tasarımı eğitiminin diğer sanat ve tasarım alanlarıyla etkileşim halinde olması nedeniyle, edindiğimiz farklı bakış açıları nitelikli iç mekanlar yaratmamızı sağladı. Bölümün organize ettiği sürekliliğini koruyan seminer, söyleşi ve workshoplarla güncel tartışmaları takip edip  aynı zamanda birçok mimar ve tasarımcının bilgi ve deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulduk. Bu tecrübelerin profesyonel hayatta da bize katkısı olacağının farkındayım. Ek olarak  stüdyo derslerimizin dönemdeki diğer derslerle entegre olarak yürümesinin de projelerimizin detaylanması ve profesyonelleşmesi açısından önemli olduğuna inanıyorum.

Öncelikli olarak burada geçirdiğim eğitim sürecinde; her konuda bize tüm bilgi birikimlerini aktaran, gelişmemizde katkı sağlayan değerli hocalarıma, dostluğunu esirgemeyen arkadaşlarıma ve bizim daha iyi ortamlarda çalışmamızı sağlayan Yaşar Üniversitesi personeline teşekkür ederim.